כשהטכנולוגיה מביאה איתה דברים טובים, התקדמו איתה

תוכנת עיצוב האתרים והאפליקציות המובילה בעולם. למדו כיצד להכין עיצובים דיגיטליים במהירות, מותאמים לקראת פיתוח. Figma הפכה בשנים האחרונות לכלי העיצוב המוכר והפופולארי בעולם, התוכנה היא חינמית ומותאמת לכל מערכות ההפעלה.

מה לומדים?

 1. הרשמה ופתיחת חשבון

  בפרק זה נלמד כיצד לפתוח חשבון Figma חינמי, להתקין גרסת דסקטופ ולתקין אפליקצית Figma Mirror.

  04:22
 2. מתחילים לעבוד

  בפרק זה נתחיל לעבוד על התוכנה ונלמד כיצד ליצור מסמך חדש, איך עובד רעיון שמירת הקבצים בתוכנה, אלו חלונות עיקריים יש בתוכנה ואיך מארגנים את הקובץ לעבודה מיטבית.

  07:26
 3. עבודה עם גריד

  בשיעור זה נכיר את מערכת הגרידים של פיגמה. נכיר שלושה סוגים שונים של גרידים ונראה כיצד אפשר ליישם אותם על המסמך, אלו הגדרות נהוג להעניק להן, מתי לעבוד עם מספר רשתות ומדוע בכלל מומלץ לעבוד עם גריד.

  06:39
 4. יצירה של אובייקטים גרפיים

  אובייקטים גרפיים הם הבסיס לבנייה ועיצוב של כל מוצר דיגיטלי - בשיעור זה נסקור את כלי הצורות הפרימיטיביות בתוכנה, נראה כיצד ליצור אובייקטים ואיך לנהל אותם על המסמך - כולל בחירה, הזזה, מחיקה ושכפול.

  06:25
 5. עריכה וקטורית

  פיגמה היא תוכנה וקטורית - כלומר, האובייקטים שהיא מייצרת אינם תלויי רזולוציה וניתן להגדיל אותם ללא הגבלה. כמו כן, עבודה עם אובייקטים גרפיים וקטוריים מאפשרת לערוך אותם באופנים יצירתיים ואף חדשניים, לעומת תוכנות גרפיות אחרות, ועל כך שיעור זה.

  04:19
 6. ארגון אובייקטים

  שיעור מספר 6 יוקדש לשני נושאים עיקריים: בחלקו הראשון של השיעור נלמד כיצד לארגן את האובייקטים במסמך בדרכים מקצועיות ויעילות - כולל יישור ופיזור אובייקטים ושליטה בסדר האובייקטים במסמך. בחלקו השני של השיעור, נלמד כיצד למזג אובייקטים באופנים יצירתיים, באמצעות הפקודה Boolean Groups.

  14:18
 7. ייבוא תמונות

  קשה לדמיין מוצר דיגיטלי ללא תמונות - ופרק זה יוקדש לא רק לכיצד למקם תמונות במסמך ולארגן אותן, אלא גם כיצד לערוך אותן במסמך, איך לקבוע את ההגדרות שלהן ואיך לחתוך את הפריים הרצוי לנו מהתמונה.

  06:58
 8. מאפיינים גרפיים

  לאחר שלמדנו כיצד ליצור ולייבא אובייקטים גרפיים למסמך, נלמד כעת כיצד לעצב אותם - באמצעות שלושה מאפיינים גרפיים עיקריים: מילוי, קו ואפקטים.

  08:19
 9. טקסט

  אובייקטים גרפיים ותמונות הם שתי צלעות חשובות במשולש הקלאסי לעיצוב גרפי - בשיעור זה נשלים את הצלע השלישית והיא טקסטים. מוצרים דיגיטליים שלמים יכולים לקום וליפול על החלטות טיפוגרפיות, ובשיעור זה נלמד כיצד להכניס טקסט למסמך, איך לעצב אותו ואלו שיטות שונות לעימוד טקסט קיימות בתוכנה.

  07:28
 10. סגנונות

  סגנונות הם כלי גרפי רב עוצמה שמאפשר למעצב או למאפיין לחסוך זמן רב, על ידי יצירת סגנונות חוזרים לשימוש, הכוללים את האפשרות לעריכה גלובלית שלהם. בשיעור זה נלמד כיצד ליצור סגנון, כיצד להחיל אותו וכיצד לערוך אותו, ונלמד על ההבדלים בין 4 הסגנונות השונים בתוכנה.

  06:59
 11. קומפוננטות

  בשיעור זה נלמד כיצד ליצור ולשמור קומפוננטות בתוכנה, וכיצד יצירת סמלים אלו לשימוש חוזר, תחסוך לנו זמן עבודה יקר מפז. כמו כן נראה כיצד לעבוד נכון עם קומפוננטות - אלו שמות להעניק להם, איך לארגן אותם במסמך ומה היחסים בין הקומפוננטות למופעים שלהן במסמך.

  06:47
 12. ייצוא ושיתוף

  שלושת השיעורים האחרונים יעסקו בשלב הפוסט-דיזיין. מה עושים כשמסיימים לעצב? בשיעור זה אלמד אתכם כיצד לשתף את הקובץ שלכם - בין אם זה עם המפתח ובין אם זה עם הלקוח, וכמו כן נראה כיצד לבצע ייצוא מהמסמך - גם של דפים שלמים וגם של אובייקטים בודדים.

  05:22
 13. יצירת פרוטוטייפ

  שלב הפרוטוטייפינג, כשמו כן הוא, הוא השלב שבו ניצור אב טיפוס מתפקד של המוצר הדיגיטלי, שכולל מעברים בין מסכים, קישורים חיצוניים,פתיחת תפריטים ועוד. בשיעור זה נלמד כיצד להגדיר את ברירות המחדל של הקובץ מבחינת פרוטוטייפינג וכיצד ליצור הדמיה מדויקת ופשוטה של המוצר.

  12:21
 14. אנימציות

  בשיעור קודם למדנו כיצד ליצור פרוטוטייפינג, ואיך ניתן להשתמש במעברי אנימציה שונים, המובנים בתוכנה. בשיעור זה, שהוא גם השיעור האחרון, אראה לכם את יכולות האנימציה של התוכנה וכיצד לתכנן וליצור אנימציה מותאמת אישית, שתיקח את המוצר שלכם לרמה אחרת לגמרי.

  07:46
 15. מה חדש?

  עדכון לקורס - החידושים האחרונים בתוכנה, כולל Auto Layout + Variants

  43:00

בואו ותראו איך זה עובד

Figma נעים להכיר

פתיחת חשבון Figma, התקנות והרשמות.

עריכה וקטורית

יכולות העריכה הווקטורית הגבוהות של Figma.

ארגון אובייקטים ב-Figma

ארגון וסידור האובייקטים במסמך, ומיזוג אובייקטים.

כל זה שלכם לנצח, כבר אמרנו לכם?

עלות הקורס: 420 ₪

הוסיפו לסל + חזרה לקורסים הדיגיטליים